PrzezRedakcja / Aktualności / 0 komentarze/y

OPROGRAMOWANIE CAD 2D/3D

Projekt skomplikowanych konstrukcji i ich komponentów to wymagające zadanie, które usprawnia oraz udoskonala odpowiedni program do projektowania 3D. Powinien on spełniać szereg warunków, jak m.in. łatwość obsługi, intuicyjny charakter i wyspecjalizowane, nieszablonowe funkcje, umożliwiające tworzenie zaawansowanych projektów.

Czy IronCAD można uznawać za zamiennik AutoCAD?

Zamienniki, według definicji, to produkty lub usługi, zaspokajające potrzeby konsumenta, ale inne pod względem technologii. IronCAD uznawany jest za zamiennik AutoCAD, ale nie tylko, jako jego alternatywa, ale również jako kompleksowe narzędzie, które zapewnia modelowanie 3D w wariancie dynamicznym lub tradycyjnym. Bez wątpienia wpływa to na produktywność pracy każdego specjalisty.

W dodatku zamiennik AutoCAD umożliwia projektowanie 2D oraz tworzenie dokumentacji technicznej. Oprogramowanie CAD 2D/3D przyspiesza pracę użytkowników, podnosi wydajność projektów oraz przekłada się na obniżenie kosztów. Dzięki temu rozwiązaniu projektant nie potrzebuje nabywać dodatkowych programów, a może pracować na jednym, specjalistycznym narzędziu.

Oprogramowanie CAD 2D/3D a możliwość projektowania konstrukcji aluminiowych

W celu poprawienia standardu pracy specjaliści potrzebują profesjonalnego, ale również nieskomplikowanego w obsłudze narzędzia. Program do projektowania 3D, czyli IronCAD stwarza ponadprzeciętne możliwości do tworzenia konstrukcji z profili aluminiowych, dzięki inteligentnemu generatorowi, umożliwiającemu opracowanie bazy profili poprzez import kształtów z plików dwg/dxf, sat czy step.

Jedną z innowacyjnych funkcji jest również opcja „Przeciągnij i Upuść” z katalogów, która wykorzystywana jest w procesie projektowania. Użytkownik może stworzyć własne biblioteki z poszczególnymi elementami 3D, które pozwolą na dokładne tworzenie urządzeń i konstrukcji w niedługim czasie.

Poszukując odpowiedniego narzędzia, można natrafić na różnorodne rozwiązania, które współczesny rynek oferuje projektantom. Nie wszystkie jednak dostarczają wyspecjalizowanych funkcji. Podczas dokonywania wyboru warto wziąć pod uwagę IronCAD, który uznawany jest za kompleksowy CAD, a także program do projektowania 3D.