PrzezRedakcja / Aktualności / 0 komentarze/y

PROGRAM BIM A PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Wybierając program do projektowania wnętrz, szczególną uwagę zwraca się na jakość usług oraz udostępnione funkcje, ułatwiające tworzenie rzetelnych projektów. Wybór nie jest łatwy, ponieważ narzędzi pojawiających się na rynku jest coraz więcej. Jakie korzyści przyniesie program do projektowania wnętrz z BIM?

Program BIM umożliwia nieprzerywalny dostęp do informacji o projekcie, a także jego kosztach. Jedną z jego głównych zalet jest możliwość opracowywania planów w jednym pliku, bez konieczności tworzenia innych. Poza tym program BIM daje szansę na sporządzenie unikalnych projektów, dzięki współpracy specjalistów z różnych dziedzin.

Każdy ekspert związany z daną branżą wniesie do procesu tworzenia koncepcji wiele korzyści, w tym wyspecjalizowaną wiedzę. Sporym ułatwieniem jest również łatwy eksport oraz import plików, dzięki zgodności z wieloma formatami.

Jaki program do projektowania wnętrz wybrać?

ARCHline.XP https://www.archline-polska.pl/ jest przykładem profesjonalnego narzędzia, zawierającego technologię BIM. To intuicyjny program do projektowania wnętrz, pozwalający na szybkie tworzenie zaawansowanych projektów pomieszczeń oraz znajdujących się w nich obiektów, w tym nawet układu paneli czy ceramiki. Użytkownik może skorzystać z wbudowanych kształtów płytek lub kreować własne.

Biblioteka modeli 3D

Udostępniona przez program biblioteka modeli 3D to dla każdego architekta przydatna funkcja, dzięki której może pobierać interesujące go obiekty na własny komputer i wykorzystywać je w projektach. Import zewnętrznych elementów, który umożliwia biblioteka modeli 3D jest łatwy, szybki, a co więcej, pozwala również na modyfikację przedmiotów. Dostęp do prawie nieograniczonych zasobów udoskonali pracę projektanta.

Co jeszcze powinien zawierać profesjonalny program do projektowania? Między innymi automatyczne tworzenie kompletnej dokumentacji technicznej oraz realistycznych wizualizacji wysokiej jakości. Wizualizacje pozwolą na ogląd wnętrza, jeszcze przed jego powstaniem. Dzięki temu wprowadzenie ewentualnych zmian będzie szybkie i nieuciążliwe, a inwestorzy będą bardziej pewni swoich decyzji.