PrzezRedakcja / Aktualności / 0 komentarze/y

Projektowanie konstrukcji stalowej

Projektowanie konstrukcji stalowej oraz tworzenie rysunków budowlanych wymaga odpowiedniego oprogramowania. Obecnie stosuje się BIM w budownictwie. Programy obsługujące tę technologię są najbardziej rozchwytywane na rynku. W Polsce pojawiło się stosunkowo rozwiązanie, programy Prota: 

  • ProtaStructure,

  • ProtaDetails,

  • ProtaBIM,

  • ProtaSteel.

Prota ułatwia tworzenie rysunków budowlanych, ale projektowanie konstrukcji stalowej jest najefektowniejsze przy użyciu ProtaSteel. Do jego najważniejszych cech należą automatyczne tworzenie detali stalowych, tworzenie połączeń, możliwość tworzenia wydruków bezpośrednio z programu, a także kompleksowe raporty.

BIM w budownictwie stało się pewnego rodzaju rewolucją. Większa precyzja, przy jednoczesnym skróceniu czasu projektowania kiedyś wydawała się niemożliwa. Osoby przyzwyczajone do środowiska 2D nadal mają problem z zaakceptowaniem faktu, że tworzenie rysunków budowlanych obywa się już w zupełnie inny sposób.

BIM w budownictwie to oczywiście nie tylko konstrukcje. Również architekci sięgają po możliwości stosunkowo nowego rozwiązania. Wydaje się, że są bardziej sceptyczni niż konstruktorzy, ale powoli również odnajdują się w technologii.

Szybką analizę oraz precyzyjne tworzenie konstrukcji budowlanych umożliwia ProtaStructure. Pozwala m.in. na automatyczne generowanie obciążeń, zaawansowaną analizę, a także proste i skuteczne zarządzanie zmianami. Ważne jest to, że jest to narzędzie kompatybilne z innymi programami, takimi jak Revit, ArchiCAD, czy Tekla.

Co ciekawe programy Prota dostępne są w wersji licencji wieczystej. Jest to ważne z ekonomicznego punku widzenia przedsiębiorstwa. Obecnie zdecydowana większość producentów decyduje się wyłącznie na formę subskrypcji (wypożyczenia programu na określony czas), tym bardziej jest istotne, że programy Prota można wykupić na własność.

Osoby zainteresowane narzędziem mogą pobrać 30-dniową wersję demonstracyjną rozwiązania. Jest to doskonała okazja, aby poznać innowacyjną metodę projektowania i przekonać się, że możliwa jest szybsza i skuteczniejsza praca konstruktora.